Korento Bedrijfsuitje 2025

Ons bedrijfsuitje 2025 was een groot succes! We hielpen mee op de boerderij, kookten samen de lekkerste tapas in onze eigen Korento-schorten en sloten de dag af met een gezellige cocktailworkshop.

Helpen bij zorgboederijcampus

Afgelopen week stond bij Korento in het teken van samen doen, samen beleven en samen genieten. Vanuit huis vertrok iedereen richting Zorgboerderijcampus. Een bijzondere plek én een van onze eigen klanten, waar wij HR-advies mogen verzorgen.

We werden hartelijk ontvangen door een woonbegeleider en twee bewoonsters van de boerderij. Zij vertelden enthousiast over het leven en werken op de zorgboerderij, en namen ons mee op een rondleiding langs de verschillende plekken. Zoals de houtwerkplaats, de manage, het woonhuis, het kippenhok en natuurlijk het Koekhoes, waar dagelijks heerlijke koekjes worden gebakken, van kokosmakronen tot chocoladelekkernijen.



Na koffie en thee met een versgebakken koekje gingen we in twee groepen aan de slag. De ene groep hielp mee in de manage, spinnenwebben weghalen, de paardenbak schoonmaken en zelfs de koets poetsen. De andere groep ging aan de slag in het woonhuis, waar ramen werden gelapt, vloeren gestofzuigd en studio’s weer fris en opgeruimd werden.

Tussendoor genoten we van een lunch bereid door de bewoners zelf, met huisgemaakte tomatensoep, pastasalade en vers brood met heerlijk beleg. Een mooi moment om met elkaar en de bewoners in gesprek te gaan en te zien hoe trots iedereen is op wat er op de boerderij gebeurt.


Tapasworkshop in Zwolle

’s Middags vertrokken we naar Zwolle voor het tweede deel van het programma: een tapasworkshop. Gehuld in onze eigen Korento-schorten leerden we samen de lekkerste gerechtjes maken (uiteraard met oog voor ieders voorkeuren, van vlees tot vegan). Na een heerlijke maaltijd en een zoet toetje kregen we de recepten mee naar huis, zodat we het feest later nog eens konden overdoen.

Cocktailworkshop bij Shotto

De avond sloten we af met een cocktailworkshop bij Shotto in de Zwolse binnenstad. Daar leerden we klassiekers als de Mojito en Bloody Mary shaken (én een mocktail voor wie geen alcohol drinkt). De sfeer was ontspannen, er werd gelachen, geproost en nog lang nagepraat.

De volgende ochtend kwamen we weer samen voor het ontbijt in het hotel. Nog even nagenieten, koffie drinken, lachen om de foto’s van de dag ervoor en daarna namen we afscheid.



Een dag vol gezelligheid en echte aandacht voor elkaar.